Tarih: 19.09.2019

SPoD LGBTİ+ Derneği tarafından düzenlenecek olan Şugariyet Ödülleri 21 Eylül’de Anahit Sahne’de gerçekleşecek!

LGBTİ+ hareketinin emeklerini görüp takdir etmeye zaman ayırmak için yola çıkan Şugariyet Ödülleri adaylıkları belli oldu. Yılın enlerinin seçileceği Şugariyet Ödülleri’nde “LGBTİ+ Görünürlük Ödülü” , “Yılın But Gullümlüsü” , “En Yaratıcı Etkinlik” , “Yılın Sanat Güneşi” , “Yılın İlham Perisi” , “Lubunya Özel Ödülü” , “Jüri Özel Ödülü” gibi adaylıklar bulunuyor. LGBTİ+ hareketine bugüne kadar önemli katkılarda bulunan isimlerden oluşan jüri ekibi, kategorilere uygun gösterilen adaylıklar içerisinden ödülü kazanan kişiyi belirliyor olacak.
 
Adaylıklara aşağıdaki görsellerden ulaşabilirsiniz:

 
“Adayları siz belirlediniz ve kazananı yine siz seçeceksiniz” diyen SPoD LGBTİ+ 17 Eylül’e kadar kamuoyu oylaması başlatmıştı. Adaylıklar üzerinden yapılan oylamanın ardından kazananların açıklanacağı ödül töreni 21 Eylül akşamı Anahit Sahne’de düzenlenecek:
 
“21 Eylül tarihinde kimseye söz vermeyin, sürpriz performansların da yer alacağı ödül törenimizde bir olalım, #biriz bırakalım.
 
*Şugariyet Ödülleri girişi ücretsizdir.
 
**Ödül töreni sonrası 23:30'da başlayacak olan After Party - Eastern Union: Istanbul 1/ Chippy Nonstop giriş ücreti 25 TL'dir.”
 
Etkinliğin Facebook sayfasına gitmek için tıklayınız.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org