Tarih: 04.07.2019

Bu sene “Hasbihal” temasıyla beşinci kez düzenlenen Mersin Onur Haftası’nda bugün: “Queer Tango” ve “Beril’i Anma Maçı”.

5. Mersin Onur Haftası Komitesi, 28 Haziran’da yayımladığı açıklama ile programını böyle duyurmuştu:
 
“Maruz kaldığımız ayrımcılık ve nefretin faillerini görünmez kılan ‘’genel ahlak"ınızla barışmayacağız. LGBTİ+'lar olarak varoluşumuzu, kimliğimizi, arzumuzu, aşkımızı, özgürlüğümüzü onurla savunmaya devam edeceğiz.
Bir yıl boyunca beklediğimiz, örgütlediğimiz; birlikteliğimizi, lubunluk hallerimizi #Hasbihal edeceğimiz şehri Pride çağrımız var.
#HerYürüyüşümüzOnurYürüyüşü
#5MOH”
 
Geçtiğimiz günün son etkinliği olan “Pencereyi Aç, Gökkuşağı Girebilir” etkinliğinde bir araya gelen onur haftası takipçileri, birlikte şarkılar ve şiirler okuyarak hasbihal ettiler.


Queer Tango!

7 Temmuz’a kadar pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak olan 5. Mersin Onur Haftası, bugün (4 Temmuz) Faysal Tekoğlu’nun da katılımı ile “Queer Tango” etkinliği düzenliyor. 2 ders şeklinde olacak atölye Cafe Atölye Art’ta 15.30’da başlıyor olacak.
 

Beril’in anısına

Bugünün bir diğer etkinliği ise: Beril’i Anma Maçı. Mersin Muamma takımının amigosu olan; geçtiğimiz sene hayatını kaybeden Beril Dönmez için bir araya gelecek ve maç yapacak nefret karşıtları, topu Beril için çeviriyor olacak. Maç, 20.00’da başlayacak olup Mereda Halısaha’da düzenlenecek.
 
5. Mersin Onur Haftası programının tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org