Tarih: 21.06.2019

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye), Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Gençlik Hakları Projesi "Savunuculuk Eğitimi" için, 18-25 yaş arasında olan ve İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya, Mersin ve Adana illerinde yaşayan katılımcılarını arıyor.

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye), Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Ofisi ortaklığı ve Hollanda Büyükelçiliği İnsan Hakları Fonu desteği ile yürütülen Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Gençlik Hakları Projesi, “Sağlık”, “Eşitlik” ve “Eğitim” başlıkları altında Genç LGBTİ+’lara yönelik bir farkındalık ve savunuculuk programını içermekte ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri dahilinde LGBTİ+ ve Gençlik Hakları kapsayıcılığı konusunda farkındalık yaratmayı hedeflemektedir.
 
Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Gençlik Hakları Projesi kapsamında gerçekleşecek “Savunuculuk Eğitimi”, Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği standartları ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Türkiye Ofisi’nin uzman ve teknik desteği ile, - 18-25 yaş arasında - İstanbul, İzmir, Adana, Mersin, Antalya, Eskişehir ve Bursa illerinde yaşayan 24 gence yönelik 7 günlük bir savunuculuk eğitimini içermektedir.
 
Eğitim; Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı hakları ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında “eşitlik”, “insan hakları”, “ayrımcılıkla mücadele” gibi temel konularda bilgilendirme ve eğitim programı tamamlandıktan sonra gerçekleştirilecek yerel savunuculuk ve diğer savunuculuk faaliyetlerini düzenleyebilmek için gerekli bilgi ve beceriyi kazandırmayı hedeflemektedir. Savunuculuk Eğitimi 26 Haziran - 2 Temmuz 2019 tarihleri arasında İstanbul’da, 27. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’na paralel olacak şekilde, tam zamanlı ve konaklamalı olarak gerçekleştirilecektir.
 
Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org