Tarih: 9.5.2019

7 Haziran'da Netflix izleyicisi ile buluşacak olan Tales of the City dizisindeki Young Anna'yı trans seslendirme sanatçısı Ecrin Bolkar seslendirecek.

Maupin’in 1970’lerde San Francisco’da yaşayan genç bir kadına odaklanan romanları Netflix imzasıyla yeniden ekrana taşınıyor. Dizi tarihinde ilk kez Anna Madrigal karakterine bir trans oyuncu, Jen Richards hayat verecek. A Fantastic Woman'daki performansıyla ses getiren Daniela Vega ise Anna’nın en yakın arkadaşı Ysela rolünde karşımıza çıkacak.


Ecrin Bolkar, daha önce yine bir Netflix dizisi olan, Ryan Murphy’in yazdığı “Pose” dizisinde de Mj Rodriguez karakterinin türkçe seslendirmesini üstlenmişti. Aynı dizide, trans kadın oyuncu Seyhan Arman da Elektra karakterini seslendirmişti.


Tales of the City, kariyeri için evi terk ettiği günden beri ailesinden kopuk yaşayan Mary Ann’in hikayesini işleyecek. 20 yılın ardından eve geri dönmeye karar veren Mary, kızı ve eski kocasını görmek için San Francisco’ya geri döner. Sancılı bir orta yaş krizinin eşiğinde olan Mary Ann, kısa süre içerisinde Anna Madrigal’ın ve mahalle sakinlerinin cazibesine kapılır.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org