Tarih: 2011-06-11

Anayasa LGBTT Komisyonu, "cinsel yönelim" ve "cinsiyet kimliği" ibarelerinin anayasanın eşitlik maddesine eklenmesi talebini sürekli olarak sivil toplum içerisinde dile getiriyor.

Eş zamanlı olarak Ankara ve İstanbul'da bir basın açıklamasıyla da Anayasa Komisyonuna yönelik kart gönderme kampanyasına da bu çerçevede 16 Şubat'ta start verecek.

Saat 13:00'da İstanbul'da Galatasaray Postanesi ve Ankara'da Kızılay Postanesi önünde bir basın açıklaması yapılacak ve Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'ya "anayasaya cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği eklenmesini talep ediyorum" yazılı kartların gönderilmesine başlanacak.

Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Travesti, Transeksüel bireylere yönelik ayrımcılığın durdurulması ve anayasal güvence altına alınması için bu kampanyayı insan haklarına duyarlı kişilerin desteklemesini ve kampanyaya katılmasını bekliyoruz.

16 Şubat 2008 Cumartesi Saat:13:00'de ayrımcılığa karşı ve insan haklarına duyarlı insanları İstanbul'da GALATASARAY postanesi ve Ankara'da KIZILAY postanesi önünde yapılacak eyleme
destek vermeye çağırıyoruz.

Anayasa LGBTT Komisyonu;
Antalya Gökkuşağı Eşcinsel Oluşumu,
Kaos GL Derneği,
KaosİST Eşcinsel Sivil Toplum Girişimi,
Kaos GL İzmir,
Lambdaistanbul LGBTT Derneği,
MorEL Eskişehir LGBTT Oluşumu,
Pembe Hayat LGBTT Derneği'nden oluşmaktadır.
 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org