Tarih: 12.04.2019

Kadınlarla Dayanışma Vakfı (KADAV), Açık Kapı Buluşmaları ile hapishaneden tahliye olmuş natrans kadın ve LGBTİ+’larla bir araya gelerek dayanışma buluşmaları örgütlemeye başlıyor.

Açık Kapı Buluşmalarıyla KADAV, hem hapishane sürecindeki deneyimlerin paylaşıldığı hem de tahliye olduktan sonraki süreçte ne tür desteklere ihtiyaç olduğunu birlikte tartışmak ve çözüm önerileri üzerine birlikte düşünebilmek için bir dayanışma grubu kurmayı hedefliyor.

2018 yılında Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği’nin desteği ile ‘’Tahliye sonrası istihdamda cinsiyet eşitsizliğinin hapishaneye geri dönüşe etkisi’’ başlıklı bir ön çalışma gerçekleştiren KADAV, kadın ve LGBTİ+’ların ekonomik güçlenmesiyle hapishaneye geri dönüşlerini önlemeye çalışıyor. Hapishane sürecinde cinsiyet kimliğine dair şiddete uğrayan kadın ve LGBTİ+’ların tahliye sonrasında da ayrımcılıklara maruz kalması istihdama katılımları güçlendiriyor. Bu sorunlara çözüm getirmek için harekete geçen KADAV, yakında bilgilendirme ve deneyim paylaşımı için sitelerini açacaklarını da duyurdu.
 
Etkinlik sayfasına gitmek için tıklayınız.
‘’Tahliye sonrası istihdamda cinsiyet eşitsizliğinin hapishaneye geri dönüşe etkisi’’ çalışmanın PDF’ine ulaşmak için tıklayınız.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org