Tarih: 28.03.2019

BİZ Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Araştırmaları Derneği, açılışını yarın (29 Mart) kokteyl ve parti ile kutluyor!

Antalya’da cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği temelli faaliyet yürüten inisiyatif, 8 Mart’ta dernekleştiğini duyurmuştu ve KaosGL.org’a şu açıklamayı yapmıştı:
 
“Dernekleşme sürdürülebilirlik açısından zorunluydu. Daha önce Antalya’da çeşitli isimlerle topluluklar kuruldu. BİZ de 2017’den beri topluluk olarak var ancak dernekleşmek ve mücadeleyi kurumsallaştırmak önemliydi. Kuruluş amacımız LGBTİQ+ hakları ve özgürlükleri konusunda çalışma ve araştırma yapmak.”
 
“Dernekleşmek için bugünü, 8 Mart’ı seçtik. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde alındı belgemizi de alarak resmen derneğiz. Daha önce ofisimizi kiraladık ve bütün bu süreci dayanışmayla hayata geçirdik.”
 
“Antalya’da artık yerimiz var. Seçim sürecinde politikacılarla temas kurmak istiyoruz. Öncelikle siyasilere LGBTİQ+ haklarına yönelik tavsiye metinleri yolluyoruz. BİZ; Bugün 8 Mart’ta olacak, önümüz 1 Mayıs, bugün 8 Mart, ardından onur haftası?”
 
Dernekleştiğini duyuran BİZ, yarın 16.00’da herkesi açılış kokteyline çağırıyor. “Antalya yerelinde kurulmuş ilk LGBTİ+ tabanlı olan Biz Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Araştırmaları Derneği olarak, Ofis Açılış Kokteylimizde sizleri de aramızda görmek isteriz.” notuyla sosyal medya hesaplarından çağrı yapan dernek, kokteylin ardından Mira G-ZONE’de dayanışma partisi düzenliyor.
 

Gönüllü aktivistlerini arıyor!

Antalya BİZ Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Araştırmaları Derneği yeni gönüllü aktivistlerini arıyor.
Siz de aktif ve gönüllü olarak mücadelede yer almak isterseniz derneğin sosyal medya hesapları üzerinden ulaşabilirsiniz.
 
Derneğin Facebook hesabına ulaşmak için tıklayınız.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org