Tarih: 14.03.2019

Dilek İnce Giysi Bankası, ihtiyaç sahibi ve mahpus LGBTİ+’lara giysi desteği sunmaya devam ediyor. Ocak 2018’den bu yana 123 kişiye giysi desteği sunan giysi bankası bağışlarınızı bekliyor!

10 Kasım 2008’de pompalı tüfekle öldürülen trans kadın Dilek İnce anısına oluşturulan giysi bankası, Türkiye’nin pek çok şehrindeki ihtiyaç sahibi ve mahpus LGBTİ+’lara giysi desteği sunmaktadır.  25 Kasım 2014’te Ankara’da açılışının yapıldığı Dilek İnce Giysi Bankası, açıldığı tarihten itibaren kesintisiz devam eden çalışmalarıyla ihtiyaç sahibi LGBTİ+’lara dayanışmaya devam etmektedir.
 
Dilek İnce Giysi Bankası, gelen bağışlar doğrultusunda 2018 Ocak ayından itibaren 123 kişiye giysi desteği sunmuş ve mahpus LGBTİ+’larla mektuplar üzerinden iletişim kurmaya devam etmiştir.
 

Dilek İnce Kimdir?

Dilek ince, Eryaman Davası sürecinde müdahil olan ve verdiği mücadele sonucunda nefret cinayetine kurban giden bir trans kadın. Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, nefret cinayetine kurban giden derneğin kurucu üyesi Dilek İnce’nin adını yaşatmak için Dilek İnce Giysi Bankası’nı oluşturmuştur.
 
Dilek İnce Giysi Bankası tamamen gelen bağışlarla devamlılığını sağlamaktadır. Sürekli olarak cezaevlerindeki LGBTİ+ mahpuslara ve diğer ihtiyaç sahiplerine sağlanan hizmetler nedeniyle giysi bankası sürekli boşalmakta ve yenilenmeye, dönüşmeye ihtiyaç duymakta. Giysi desteğinin sürmesi için Dilek İnce Giysi Bankası bağışlarınızı bekliyor!
 
İhtiyaç listesi şu şekilde:
Her bedenden yaz mevsimi için günlük kıyafetler;
Tişört, etek, tunik, elbise, tayt, pantolon, şort, gömlek, havlu, bornoz, çorap.
Her numara terlik ve ayakkabı.
Her bedenden kadın iç çamaşır; kilot, atlet, sütyen. (Hiç kullanılmamış)
Her bedenden erkek iç çamaşarı; boxer, atlet. (Hiç kullanılmamış)

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org