Tarih: 11.03.2019

Pembe Hayat Derneği Öğrenci Buluşması’nın ikincisi için hazırlanmaya başladı. 16 Mart Cumartesi günü düzenlenecek buluşmaya katılım için etkinlik@pembehayat.org’a mail atınız.

Pembe Hayat Derneği, her dönem faaliyetleri arasına Öğrenci Buluşması’nı da ekleyerek öğrenci LGBTİ+’ların bir araya gelmesini teşvik etmeyi amaçlıyor. Geçtiğimiz aylarda ilki düzenlenen toplantı pek çok üniversite topluluğunun ve bağımsız aktivistin katılımı ile gerçekleşti. Toplantıya katılan LGBTİ+ öğrenciler okullarında yaşadıkları akran zorbalıkları, örgütlenme güçlükleri ve diğer pek çok şeyden bahsederken birlikte nasıl çalışabileceklerinin üzerine de konuştu.
 
16 Mart Cumartesi ikincisi düzenlenecek olan Öğrenci Buluşması’nda yine topluluklar ve bağımsız aktivistler deneyimlerini aktarırken gündem de tartışılıyor olacak.
 
*Etkinlik bütün üniversite ve lise topluluklarına ve bağımsız aktivist öğrencilerin katılımına açıktır. Etkinlik adresi ve katılım için etkinlik@pembehayat.org’a mail atılmalıdır.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org