Tarih: 18.02.2019

Eskişehir’de üniversite öğrencisi olan trans erkek Toprak, cinsiyet uyum operasyonu için kitlesel fonlama kampanyası başlattı.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde Spor Yöneticiliği okuyan Toprak, geçtiğimiz günlerde GoGetFunding.com üzerinden başlattığı kampanya ile herkesi dayanışmaya çağırıyor. Cinsiyet uyum operasyonu için bütçeyi toplamaya çalıştığını belirten Toprak, LGBTİ+ alanında akademik araştırma da yürütmeye başladığı belirtiyor:
 
“Merhaba ben Toprak. 25 yaşındayım. Trans erkeğim. Türkiye'de yaşıyorum. Eskişehir Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği bölümündeyim. %100 açık kimliğim ile bir trans erkek öğretmen olmak istiyorum. Aynı zamanda Varuna Gezgin Kafe'de barista olarak çalışıyorum. Ve kendi geçimimi sağlamaya çalışıyorum. Cinsiyet uyum süreci içerisindeyim ve yaklaşık bir yıldır hormon kullanıyorum. 23 Ocak'ta Mastektomi ameliyatı oldum. Cinsiyet uyum süreci için hukuki süreci başlatacağım. Ve bu süreçte Phallostopy operasyonu için gerekli bütçeyi toplamak için çalışıyorum. Diğer yandan LGBTİQ + alanındaki akademik araştırma yürütmeye başladım. Süreç içinde aktivizm yaparak devam ediyorum. Desteğinizi bekliyorum.”
 
Toprak’ın kampanyasına ulaşmak için tıklayınız.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org