Tarih: 11.02.2019

6 Şubat Çarşamba günü Kütahya’da yaşayan bir trans kadının evine müşteri gibi gelen bir kişi, arkadaşları ile eve girerek trans kadını gasp ve darp etti. Trans kadının vücudunda ciddi yaralar bulunuyor.

Geçtiğimiz hafta Kütahya’da yaşayan bir trans kadın eve müşteri gibi gelen kişi ve arkadaşları tarafından saldırıya uğradı. Kapıyı açtığında üç kişi ile karşılaşan trans kadının evine zorla giren saldırganlardan biri trans kadına saldırırken, diğer ikisi yatak odasına girerek trans kadının telefonunu çaldı ve evden çıkmak için tekrar kapıya yöneldi. Engel olmaya çalışan trans kadına muşta ile saldıran saldırganlar evden kaçarak uzaklaştılar.
 

Trans kadın hastaneye kaldırıldı.

Olay sırasında sırtında ve başında derin yaralar oluşan trans kadın hastaneye kaldırıldı ve tedavisine başlandı. Pembe Hayat’ın iletişime geçtiği trans kadın, telefonda konuştuğunda bir kişi olduğunu söylediğini belirtti. Olayın ardından ise saldırganlarının tamamı yakalanarak gözaltına alındı.
 
Pembe Hayat Derneği, trans kadına psiko-sosyal ve hukuki destek vermeye devam ediyor.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org