Tarih: 07.02.2019

15 Şubat Cuma akşamı AnahitSahne önce Seyhan Arman' ın ödüllü ve ayakta alkışlanan oyunu Küründen Kabare ile açılacak sonrasında ise "Neon Love" queerwaves partisiyle dolup taşacak.

Pembe Hayat’ın 20 Kasım’da düzenlediği dayanışma partisi ve KuirFest’in açılış partisi gibi pek çok kuir etkinliğe ev sahipliği yapan AnahitSahne, 15 Şubat’ta Seyhan Arman’ın Küründen Kabare’sini ağırlıyor. Bir dönmenin merak uyandıran esrarengiz hikayesini anlatan Küründen Kabare’nin ardından “Neon Love” isimli parti ile eğlence devam edecek.
 
Mobilet üzerinden biletleri satışa çıkan oyuna bilet alan kişiler, partiye ücretsiz olarak girebilecek.
 

Küründen Kabare


“Küründen Kabare'de bir zamanlar haber bültenlerinde dehşet saçarken gördüğünüz, o çok eğlendiğiniz mekandaki şen şakrak solistliğinden bildiğiniz, yoldan geçerken çaktırmadan süzdüğünüz, cinayet haberlerinde ne de sık  rastladığınız? ama transseksüellikle ilgili ne kadar fikriniz, olumlu ya da olumsuz ne kadar önyargınız olursa olsun aslında daha önce hiç tanışmadığınız Serpil’le tanışacaksınız.
 
Bu gün hala toplumsal şiddetin en açık şekline maruz kalan bir trans bireyin hikayesini bu kez farklılıklar üzerinden değil, benzerlikler üzerinden anlatmayı seçiyor ve seks işçiliği de yapmış, tacizler, karakollar, dayaklar da görmüş geçirmiş, sonuçta belki herkesten fazla ama aynı zamanda herkes gibi hayatta kalmak için direnen Serpil’in trajik ama bir o kadar da ironik hikayesini, gerçek olaylarla kurguyu iç içe geçiren bir oyunla sahneye taşıyor ve aslında pek çok biçimde iliklerimize kadar işlemiş toplumsal iki yüzlülüğümüzle bizi bir kez daha hesaplaşmaya çağırıyor.”

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org