Tarih: 5.2.2019

Bursa Özgür Renkler Derneği, sosyal medya’dan yaptığı duyuru ile tüm vücut şekillerinin, boyutlarının biricikliği ve kapsayıcılığı; ayrıca bedene dair her tür tek tipleştirici tanımlar üzerine konuşmaya çağırıyor.

Bursa Özgür Renkler Derneği, sosyal medyadan yaptığı duyuru ile 6 Şubat Çarşamba günü, Karaman Dernekler Yerleşkesinde saat 19.00’da buluşmaya ve tüm vücut şekillerinin ve boyutlarının biricikliği ve bedene dair her türlü tek tipleştirici tanımlar üzerine konuşmaya çağırdı.

Özgür Renkler Sohbetleri

Sosyal Medyadan yapılan açıklama şu şekilde:
“Bedenlerimizin kabul edilebilirliğine kimsenin karar veremez! Bu bize ait, bize özeldir. Tüm vücut şekillerinin, boyutlarını biricikliği ve kapsayıcılığı; ayrıca bedene dair aklınıza gelebilecek her tür tek tipleştirici tanımlar üzerine sohbet edelim.”
6 Şubat Çarşamba günü, Karaman Dernekler Yerleşkesinde saat 19.00'da başlayacak etkinlik “Özgür Renkler Sohbetleri” başlığı ile devam edecek olacak etkinliklerden sadece birisi. Dernek ilerleyen haftalarda, birçok farklı konu ve gündemle ilgili buluşmalar yapmaya devam edecek.

Derneğin facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org