Tarih: 4.1.2018

Pembehayat.org internet sitesinin “HUKUK” sekmesi yayında. Translara haksız yere verilen “İdari Para Cezaları”na itiraz için örnek dilekçeler ve derneğin hukuk departmanının aldırdığı emsal kararlar bu sekme altında paylaşılacak.

Pembe Hayat Derneği Hukuk Departmanı’nın pembehayat.org internet sitesinde hazırladığı “HUKUK” sekmesi bugün itibari ile yayında. Kolluk kuvvetleri ve bekçiler tarafından translara haksız yere verilen idari para cezalarına itiraz dilekçesi örneğine bu sekmeden ulaşabilirsiniz.
Sekmede ayrıca derneğin çalışma alanlarıyla ilgili Pembe Hayat avukatları tarafından ya da alana ilişkin çıkartılan emsal kararlar ve kısa bilgi notları paylaşılacak.

Herkesin yararlanabileceği bir hukuk havuz

Bunların yanısıra “HUKUK” sekmesi altında yayınlanmasını tavsiye edeceğiniz kararlar, bilgi ve belgeler olması halinde hukuk@pembehayat.org mail adresinden derneğin hukuk departmanıyla iletişime geçebilirsiniz.
Hukuk sekmesinin açılma amacı ise web sitesinde herkesin yararlanabileceği bir havuz yaratmak olup herkesin katkısı önemlidir.
Derneğin hukuk departmanından yapılan açıklama şöyle:
“Derneğimiz; her ne kadar örnek dilekçe, emsal kararlar ve bilgi notları paylaşsa dahi, bu paylaşımlar fikir vermek amaçlı olup, öncelikle bu paylaşımlarla tek başına yetinilmemesini, hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel olarak hukuki yardım alınmasını tavsiye etmektedir. Saygılarımızla.”
 

Nasıl hukuki destek alırım?

Pembe Hayat Derneği alanı ile ilgili konularda ücretsiz hukuki danışmanlık vermektedir. İnternet sitesinin iletişim bölümündeki numaralardan derneğe ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org