Tarih: 27.12.2018

Trans oyuncu Seyhan Arman’ın yazdığı ve oynadığı ödüllü tiyatro oyunu “Küründen Kabare” 4 Şubatta kaçıranlar için tekrar Ankara’da! Biletler tükeniyor!

Trans oyuncu Seyhan Arman’ın yazdığı ve oynadığı ödüllü tiyatro oyunu “Küründen Kabare” 4 Şubatta daha önceki gösterime bilet bulamayanlar, kaçıranlar ve izlemek isteyenler için tekrar Ankara’ya geliyor. “Küründen Kabare”nin sosyal medya hesabından yapılan duyuru şöyle:
 
“Tekrar gelmek isteyen, anasını, danasını getirmek isteyen varsa diye duyuru olsun. Ay daha Şubata var demeyin sonra bilet bitmiş diye başımın etini yemeyin. Gelecekseniz önceden bilet alın ki bitsin. Bitsin ki hava yapalım "Sold Out" şekerim diyelim”
 

Küründen Kabare

“Bu gün hala toplumsal şiddetin en açık şekline maruz kalan bir trans bireyin hikayesini bu kez farklılıklar üzerinden değil, benzerlikler üzerinden anlatmayı seçiyor ve seks işçiliği de yapmış, tacizler, karakollar, dayaklar da görmüş geçirmiş, sonuçta belki herkesten fazla ama aynı zamanda herkes gibi hayatta kalmak için direnen Serpil’in trajik ama bir o kadar da ironik hikayesini, gerçek olaylarla kurguyu iç içe geçiren bir oyunla sahneye taşıyor ve aslında pek çok biçimde iliklerimize kadar işlemiş toplumsal iki yüzlülüğümüzle bizi bir kez daha hesaplaşmaya çağırıyor.”
 
Bilet ve rezervasyon için burayı tıklayabilirsiniz.
 
 

“Hem sahnede hem de hayatın her alanında varız” 

Geçtiğimiz ay Çankaya Belediyesi’nin “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” etkinlikleri kapsamında Ankara’ya gelen Arman, oyun sonrası transların hem sahne de hem de hayatında her alanında var olduklarını ve var olmaya devam edeceklerini söylemişti. Oyunun ardından Pembe Hayat ekibi ile kuliste bir araya gelen Arman’a 2017 yılında “20 Kasım Nefret Mağduru Transları Anma Günü” Ankara’da yasaklandığından, daha önce verilemeyen “Dilek İnce Nefret ile Mücadele Onur Ödülü” verilmişti.
 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org