Tarih: 06.12.2018

İllustrasyon: Salome Papadopoullos

SPoD LGBTİ+ Pazar Sohbetleri’ne devam ediyor. Bu hafta belirlenen konu ise “Erkek(?)ler ve Erkek(?)lik”.

SPoD LGBTİ+ Derneği, her Pazar belirli bir konu üzerinden tartışma alanları açmayı hedefleyen bu sohbetler, katılımcılar ile birlikte interaktif bir şekilde ilerliyor. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen “Kaygı” başlıklı Pazar Sohbetleri’nde “Günlük hayatın keyfini kaçıran kaygının yerini umuda nasıl bırakabileceğimizi, kaygıyla nasıl başa çıkabileceğimizi gelin birlikte keşfedelim!” çağrısı ile sohbet edilmişti.
 
Bu hafta belirlenen “Erkek(?)ler ve Erkek(?)lik” konusu üzerinden yürütülecek sohbetlerin çağrı metni şu şekilde:
“Bir yandan hayatta birçok alanda her daim bize eşlik eden erkekler/erkeklik çoğu zaman adını koyamadığımız anlarda karşımıza dikiliveriyor, öte yandan hem kültür hem de bağlam erkeğin/erkekliğin ne olduğunu ya da ne olması gerektiğini bir anda değiştiriveriyor. O zaman erkek kimdir/nedir? Peki ya erkeklik nedir? İkisi her zaman birlikte midir?
 
LGBTİ+’ların hem erkeklerle hem de erkeklikle ilişkisini kendi deneyimlerimiz üzerinden açacağımız keyifli bir sohbet için hepinizi 9 Aralık Pazar günü 14.30’da SPoD ofise bekliyoruz!”
 
Pazar Sohbetleri’ne katılım ve adres bilgisi için info@spod.org.tr adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir.
 
SPoD LGBTİ+ Derneği’ni Facebook hesabından takip etmek için tıklayınız.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org