Tarih: 13 Eylül 2018

Pembe Hayat'ın bu sene yedincisini düzenleyeceği Trans Kampı için hazırlıklar başladı! Kampa farklı illerden toplamda 30 trans kadın ve trans erkek katılacak.

Pembe Hayat Derneği, altı yıl boyunca her sene yaz aylarında düzenlenen trans kampı yedinci yılında. Geçtiğimiz sene video aktivizmden hukuk atölyesine, geçiş sürecinden beden atölyesine pek çok etkinliğin gerçekleştiği kampın ardından bu sene de dolu dolu bir program katılımcıları bekliyor. Farklı illerden katılacak trans kadın ve trans erkekler, kapsamlı program içerisinde pek çok konuyu tartışmaya yatıracak.
 
24-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek kampta bu sene de geçmiş seneden iki atölye bulunuyor. Baran Ergenç ile yapılan Kendi Kendine Beden Atölyesi ve Video Aktizm atölyesi, bu sene de katılımcılarla buluşacak.
 
Program çok yakında duyurulacak, takipte kalın!
 

Geçen sene ne olmuştu'

 

Pembe Hayat'ın altıncısını düzenlediği Trans Kampı geçtiğimiz yıl Antalya'da gerçekleşmişti. Ankara'da yaşayan transların kapasitelerini güçlendirmeyi amaçlayan kampta 25 transı ağırlanmıştı.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org