HABERLER > Pembe Hayat Dilek İnce Giysi Bankası Dayanışmaya Çağırıyor
13 Nisan 2015

Pembe Hayat Dilek İnce Giysi Bankası Dayanışmaya Çağırıyor

Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği’nin gelen bağışlardan oluşturduğu Dilek İnce Giysi Bankası ihtiyaç sahibi translar ve mahpus LGBTİ’ler için önemli bir destek mekanizması görüyor.

 

 25 Kasım 2014’te Ankara’da açılışının yapıldığı Dilek İnce Giysi Bankası bugün kadar yaklaşık 110 kişiye giysi desteği sundu. 3 ayda bir ihtiyaç sahibi trans mahpuslara giysi yardımında bulunan Pembe Hayat, Nisan ayında da 8 farklı ile kargo ile gönderi gerçekleştirdi.

Dilek İnce, Eryaman Davası sürecinde müdahil olan ve verdiği mücadele sonucunda nefret cinayetine kurban giden 2 çocuk annesi bir trans kadındı. Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, nefret cinayetine kurban giden derneğin kurucu üyesi Dilek İnce’nin adını yaşatmak için bir Giysi Bankası oluşturmuştu. O tarihten bu yana kesintisiz çalışmalarına devam eden Giysi Bankası özellikle trans mahpuslarla dayanışmaya devam ediyor.

Trans mahpusların yanı sıra ihtiyaç sahibi translara da destek sunuluyor. Nisan 2015 itibari ile İstanbul, Eskişehir, Samsun, Tekirdağ, Alanya, Antalya, Bingöl, Sakarya, İzmir gibi birçok şehirde bulunan transların talepleri üzerine giysi yardımı gerçekleştirildi.

Yürütülen destek faaliyetlerinin kayıt altına alınarak bir envanterinin oluşturulması sağlanıyor. Bu envanter kapsamında ortaya çıkan ihtiyaçlar belirlenerek, çözüm yolları aranıyor.

Dilek İnce Giysi Bankası sizlerden gelen bağışlarla oluşuyor. Giysi Bankası’nda şu anda pek çok eksik ve ihtiyaçlar tespit edildi.

Ortaya çıkarılan ihtiyaç listesi ise şu şekilde;

Her bedenden kadın iç çamaşır;

Kilot

Atlet 

Sütyen (dolgu olursa iyi olur.)

Her bedenden erkek iç çamaşırı;

Boxer 

Atlet

Erkek ve kadın çorabı

Büyük numara topuklu ayakkabılar (40, 41, 42, 43…)

Erkek ayakkabıları

Günlük kadın kıyafetleri;

Tişört 

Etek

Tunik 

Elbise

Tayt

Pantolon

Şort

Günlük erkek kıyafetleri;

Tişört

Pantolon

Gömlek

Kadın ve erkek eşofman 

Havlu

İhtiyacı olan translar için peruk.

Bu liste doğrultusunda Dilek ince Giysi Bankası sizi yardımlaşmaya ve dayanışmaya çağırıyor.