HABERLER > Mersin Onur Haftası’nın Üçüncü Gününde: Islanıyoruz!
11 Temmuz 2018

Mersin Onur Haftası’nın Üçüncü Gününde: Islanıyoruz!

Mersin Onur Haftası devam ediyor. Bugün (11 Temmuz) üçüncü gününe giren 4. Mersin Onur Haftası etkinlikleri yine red, yine direniş!

 

9 Temmuz tarihinde Onur Yüzüşü ile başlayan 4. Mersin Onur Haftası etkinlikleri devam ediyor. İltica etmeye zorlanan LGBTİ+’lar için çevrilen toptan, erkekliği reddeden foruma, söyleşiden geçtiğimiz aylarda aile baskısına dayanamayarak intihar eden Elif’in hayatına odaklanan “Gece” isimli serginin açılışına kadar pek çok etkinliği barındıran hafta, üçüncü gününe “Bir Reddediliş Masalı: Çirkin Ördek ve Kendi Kuğularımızı Bulabilmek” başlıklı etkinlik ile başlıyor.

 

Haftanın üçüncü gününün bir diğer etkinliği ise “Islanıyoruz: Gullüm Bir Bilgi Yarışması” başlıklı bilgi yarışması. Mersin Onur Haftası, bu sene yola çıktığında edindiği şiar gibi, reddederek mücadele alanları açmaya devam ediyor.

 

Gece’ye uğramayı unutmayın!

                                                                             Fotoğraf: KaosGL.org

Fabrika’da çalıştığı süreci Pembe Hayat’a anlatan, sonrasında maruz kaldığı baskılar sonucu işinden ayrılmak zorunda kalan ve geçtiğimiz aylarda intihar ederek yaşamına son veren trans kadın Elif’in hayatına odaklanan bir sergi: Gece.

 

Raziye Köksal Kartal ve Ateş Alpar’ın çalışmalarının yer aldığı sergi, Elif’in bakış açısına odaklanarak Mersin’deki hayatını gözler önüne seriyor. Serginin açılışında konuşan Kartal, serginin adını Elif’in köpeğinden aldıklarını belirtirken, Elif’i yad ettiklerini vurguluyor.

 

Haftaya dair merak ettikleriniz için buraya tıklayarak Mersin Onur Haftası’nın Facebook sayfasına ulaşabilirsiniz.