HABERLER > LİSTAG: “Çocuklarımızı İnkar Etseler Bizi Edemezler”
9 Nisan 2018

LİSTAG: “Çocuklarımızı İnkar Etseler Bizi Edemezler”

LİSTAG LGBTİ+ Aileleri ve Yakınları Grubu, 31 Mart’ta hazırladıkları hatıra çerçevesi ile Beyoğlu sokaklarını dolaştıktan sonra SPOD derneği ofisini ziyaret etti.

 

LİSTAG, 31 Mart gününde “yanındayız” yazılı hatıra çerçevesi hazırladı. Hazırladığı çerçeve ile Beyoğlu sokaklarını dolaşan anneler, duygularını Pembe Hayat ile paylaştı.

 

“Çocuklarımızı inkar etseniz, bizi edemezsiniz.”

 

LGBTİ+ anneleri, 31 Mart gününde yaşananları şu şekilde açıkladı:

 

“31 Mart Dünya Uluslar arası Trans Görünürlük Günü’nde SPOD’u ziyarete giderken hatıra çerçevesi hazırladık. Bu çerçeveyi hazırlamak bile bizim için bir baş kaldırıştı. Onu sokakta taşırken insanların dikkatini çekmek, onlara bunun ne anlama geldiğini anlatmak bile bir eylem pratiği diyebiliriz. En azından fark ettiler bizleri ve heyecanımızı. Ayrıca ne kadar inkar ederlerse etsinler çocuklarımız varlar ve biz de aileleri olarak yanlarındayız. Çocuklarımızı inkar etseler bizi edemezler. Bunu bir kez daha göstermiş olduk.”

 

Beyoğlu sokaklarında insanlarla hatıra fotoğrafı çekilip, 31 Mart’ı anlatan anneler, SPOD’a giderek LGBTİ+ Kolektifi’nin düzenlediği Cinsiyet ve Cinsellik Tartışma Atölyesi’ne katıldı.

 

LİSTAG 10. yılını kutlamaya hazırlanıyor

 

LİSTAG LGBTİ+ Aileleri ve Yakınları Grubu, 10. yılını kutlamaya hazırlanıyor. Bir dizi etkinlik ile 10. yıllarını kutlamaya hazırlanan LİSTAG aileleri, ilk kutlamasını 13 Nisan Cuma günü aileler yemeği ile gerçekleştirecek.