HABERLER > Antalya’da Fuhuş Timi Kuruldu!
14 Eylül 2017

Antalya’da Fuhuş Timi Kuruldu!

‘Fuhuş Timi’ gece operasyonu Antalya Emniyet Müdürlüğü, seks işçiliği yapan trans ve natrans kadınlara yönelik ‘fuhuşla mücadele timi’ kurdu. Fuhuş Timi yaptığı ilk operasyonda 30 kişiyi yakaladı ve para cezası uyguladı.

 

 

Fuhuş Timi Görev Başında

Antalya Emniyeti Ahlak Büro Amirliği içerisinde kurulan özel bir ekip, seks işçiliği yapan trans ve natrans kadınlarına yönelik gece yarısı operasyonu gerçekleştirdi. Yapılan ilk operasyonda 30 kişi gözaltına alındı ve para cezası uygulandı. 1 saat içerisinde 20 trans ve natrans seks kadın işçisi gözaltına alındı. Deniz ve Altındağ mahallelerinde yoğunlaşan operasyonda gözaltına alınanlar, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi, haklarında idari işlem yapılarak para cezası kesildi

‘Fuhuş Timi’ Vatandaş Şikayetlerinden Kuruldu

Antalya Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği vatandaşlardan gelen şikayetler doğrultusunda bu timi kurduklarını söyledi. Sürücülerle yapılan ‘fuhuş pazarlığının’ trafiği tehlikeye düşürmesi ve trafik yoğunluğuna neden olmasının operasyona gerekçe olduğu bildirildi. Ayrıca bundan sonra pazarlık için duran sürücülere de trafiği tehlikeye düşürmekten yasal işlem yapılacağı kaydedildi.

 

Haber / Demhat Aksoy