HABERLER > Gandalf ve Ayta Sözeri İstanbul’da Bir Arada!
11 Nisan 2017

Gandalf ve Ayta Sözeri İstanbul’da Bir Arada!

Yüzüklerin Efendisi filminde Gandalf rolü ile hafızalara kazınan Sir Ian McKellen İstanbul Film Festivali kapsamında, LGBTİ aktivisti oyuncu ve şarkıcı Ayta Sözeri ile bir araya gelerek Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu değerlendirdi.

 

 

Sanat ve eşitlik temalı birçok etkinlik için İstanbul Film Festivali kapsamında Türkiye’ye gelen Sir Ian McKellen, Türkiye’deki ve dünyadaki LGBTİ hareketini değerlendirmek için pembe hayat LGBTT Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Ayta Sözeri ile bir araya geldi.

‘’Siz orada mutsuzsanız ben de burada mutsuzum.’’

İstanbul Film Festivali kapsamında Onur Ödülüne layık görülen Sir Ian McKellen, Ayta Sözeri ile yaptığı görüşmede şunları söyledi, ‘’Her ne kadar farklı yerlerde ve farklı coğrafyalarda olsak da biz aslında hepimiz bir aileyiz. Türkiye’de bir şeyleri başarmak için LGBTİ’lerin birbirlerine sahip çıkması ve ortak bir hedef belirleyerek beraber mücadele etmesi gerekiyor. Özgürleşme evrensel olmadığı müddetçe siz orada mutsuzsanız ben de burada mutsuzum, ‘’ diyerek evrensel bir eşitlik ve özgürlüğün önemini vurguladı.