Psikolog Çalışma Arkadaşı Arıyoruz

AB Türkiye Delegasyonu tarafından finanse edilen ve Hafıza Merkezi ile Heinrich Böll Stiftung tarafından yürütülen ''Haklara Destek İnsan Hakları için Kurumsal Destek Projesi'' kapsamında derneğin Ankara’da bulunan ofisinde “Psikolog” istihdam edilecektir.

KuirFest’ten film önerileri!

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği’nin ilan ettiği 18 Haziran Translarla Eşitlik Günü’nün ardından Pembe Hayat KuirFest; neden eşitlik, neden translarla eşitlik sorularına cevap olabilecek filmleri öneriyor.

Pembe Hayat basın açıklaması düzenliyor

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği’nin Eşitlik Manifestosu ile ilan ettiği 18 Haziran Translarla Eşitlik Günü’ne dair basın açıklaması 18 Haziran Perşembe günü saat 15.00’te Pembe Hayat sosyal medya hesaplarından canlı olarak gerçekleştirilecek.

Daniel Radcliffe: Trans kadınlar kadındır!

Harry Potter karakterini canlandıran Daniel Radcliffe, kitabın yazarı J.K Rowling’in trans dışlayıcı tweetlerine tepki göstererek “Trans kadınlar kadındır” dedi. Bunun yanında pek çok ünlü isim, Rowling’in tweetlerine tepki gösterdi.

Tony McDade için adalet!

Florida Tallahassee’de, siyah trans erkek Tony McDade’in polis kurşunuyla hayatını kaybetmesinin ardından olayın görgü tanıkları, Emniyet Müdürlüğü’nün açıklamalarının tersi yönünde konuşarak McDade’i hiçbir uyarı yapılmaksızın vurduğunu belirtiyor. İnsan hakları örgütleri ise konuyla ilgili “bağımsız soruşturma” çağrısında bulundu.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org