Pembe Hayat KuirFest bu yıl nerelerdeydi?

Bu sene 8.’si gerçekleştirilen Pembe Hayat KuirFest, #ÇokGüzelsinYasakMısın hashtag’iyle takipçilerini birçok şehirde film gösterimleri, söyleşiler, atölyeler ve partilerle bir araya getirdi. Ankara Valiliği’nin süresiz yasağından dolayı açılışı ve ana ayağı 24-27 Ocak tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen KuirFest, bu sene dördüncü kez Denizli ve Mersin’i ziyaret etti.

Transfobik “ittifak”: “#BanaTERFDiyorlar”

Twitter üzerinden başlayan “#TheyCallMeTerf” (Bana TERF diyorlar) hashtagi üzerinden kendini feminist olarak tanımlayan transfobik Twitter kullanıcıları, trans kadınların kadınlığı “sorguluyor” ve trans kadınların “kadın olmadığını” söylüyor.

We Love Pop Music 2 Ekim’de!

GZone tarafından SuperFabric Club’te düzenlenecek olan “We Love Pop Music” partisi, Zian Ziangil ve Ece Seçkin’in katılımıyla 2 Ekim’de gerçekleşecek. Parti gelirinin bir kısmı Pembe Hayat Derneği ve Eylül Cansın Trans Misafirhanesi’ne bağışlanacak.

Kayseri’de 7 trans gözaltına alındı

Kayseri’de yaşayan 7 trans kadın, evlerine gelen kolluk kuvvetleri tarafından gözaltına alındı. 2 gün boyunca bilgi verilmeden gözaltında tutulan transların 5’i serbest bırakıldı, ikisi ise tutuklu yargılanma talebiyle savcılığa sevk edildi.

“Tekli hücrede tutuluyoruz!”

Bianet’ten Evrim Kepenek, Alanya L Tipi Cezaevi’nde kalan trans mahpus İncilay ile görüştü: “Arkadaşımız açlık grevini her an ölüm orucuna çevirebilir. Tek kişilik hücreden çıkartılıp koğuşa alınması gerek acilen!”

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org