SGYD’den Onur Haftası’nda Savunuculuk Eğitimi

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye), Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Gençlik Hakları Projesi "Savunuculuk Eğitimi" için, 18-25 yaş arasında olan ve İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya, Mersin ve Adana illerinde yaşayan katılımcılarını arıyor.

İstanbul Onur Haftası: Özgürlük mücadelesinde kararlıyız!

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Komitesi, Vali Yardımcısı ile görüştü. Vali Yardımcısı Özyiğit, LGBTİ+’lar için “tereddütlü grup” dedi, İstiklal Caddesi’nde Onur Yürüyüşü’ne izin verilmeyeceğini söyledi. Komite, “LGBTİ+’lar olarak varoluş mücadelemizi dün olduğu gibi bugün de her alanda haykırmaya devam edeceğiz” diyor.

3. Antalya Onur Haftası programı yayında!

Bu sene 14-16 Haziran tarihinde üçüncü kez düzenlenecek olan Antalya Onur Haftası programı açıklandı. İlk kez ev sahipliği yapacak olan BİZ Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Araştırmaları Derneği Pembe Hayat’a konuştu. #BizBize

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org