“Geçen zamanın geri dönüşü ve telafisi bulunmuyor!”

KaosGL ve Pembe Hayat Derneği’nin ayrı ayrı açtığı yasak davasına ilişkin kararın, iki örgütün davalarının birleştirilmesi üzerine verilen yasağın iptali kararı Pembe Hayat Derneği’ne de ulaştı. Dernek avukatı Emrah Şahin, “Yasak sürecinde geçen zamanın geri dönüşü ve telafisi bulunmuyor” dedi.

Bugünün konuğu: Anjelik Kelavgil!

Haftaiçi her gün 19.00’da Instagram üzerinden yaptığı yayınlar ile karantina günlerinde lubunyanın can sıkıntısını almaya ve bir araya gelmesini sağlamaya çalışan Pembe Hayat Derneği’nin bugünkü konuğu “Transfeminist Söyleşiler Dizisinin” ilk bölümü ile Anjelik Kelavgil.

Bugünün konuğu: Doğukan Karahan!

Pembe Hayat aktivistleri, korona günlerinde evde sıkılan lubunyaları bilgilendirmeye ve eğlendirmeye devam ediyor. Bugünün konuğu olan derneğin Sosyal Hizmet Uzmanı Doğukan Karahan, uyum sürecine dair bilgilerle 19.00’da yayında olacak!

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org