CİMER’den translara saldırı haberine yalanlama

6 Mart gecesi 3 transın içeri alınmadığı ve mekan görevlileri tarafından saldırıya uğrayıp sonrasında kolluk kuvvetlerinin ters kelepçe ile transları gözaltına aldığı olayla ilgili CİMER’e yapılan başvuruya, “sosyal medyadaki haber gerçeği yansıtmıyor.” Cevabı verildi.

Gökkuşağı Aileleri Pembe Hayat ile Cinsiyet, Cinsel Yönelim ve Kimlik Çeşitliliğini Konuştu

Yakınları ve aile üyeleri LGBTİ+ olarak açılan ya da cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ile ilgili sorunlar yaşayan ailelerin danışma ve dayanışma üzerine bir araya gelip kurduğu Ankara Gökkuşağı Aile Grubu, Pembe Hayat ile birlikte cinsiyet, cinsel yönelim ve kimlik çeşitliliği üzerine iki oturumdan oluşan atölyenin çıktıları ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Mersin’de Transfobik Polis Şiddeti

Mersin’de polis biber gazıyla trans kadına saldırıp keyfi gözaltı işlemi uyguladı. Karakolda şikayetinden vazgeçirilmek için sabaha kadar tutulan trans kadın Mersin 7 Renk Derneği’nin de hukuki desteği ile savcılığa başvurdu, davasından vazgeçmeyeceğini söyledi.

Açılma Toplantısı Ertelendi!

Pembe Hayat 20 Nisan tarihinde yapılması planlanan ve dönemin son açılma toplantısı olan “Çevreye Açılma”yı ertelediğini duyurdu. Toplantının yeni tarihi belirlendiğinde sosyal medya hesapları üzerinden duyurulacak.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org