Maltepe'deki Transfobik Saldırılara Karşı Basın Açıklaması

Muhafazakar AKP iktidarının nefret ve korku toplumu yaratmaya çalıştığının farkındayız. Ama bizler her seferinde adalet ve özgürlük çığlığını daha da yükselterek bu korkunç projeyi boşa çıkaracağız. Adliye, karakol kapılarında ve sokaklarda adaleti aramaya devam edeceğiz. Özgürlük eşitlik umudumuzu bitiremeyeceksiniz, gözümüzdeki ışıltıyı söndüremeyeceksiniz.

Sessiz Kalma Suça Ortak Olma Demek İçin!

3 Nisan 2012 Salı günü 18:00'de Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı'nda mumlarımızı yakıyoruz! Tuğçe, İzmir'in Karabağlar İlçesi'nde bir aracın içindeyken kafasına tek kurşun sıkılarak öldürüldü. Henüz 23 yaşındaydı!.

İHD: Kadın sendikacılar derhal serbest bırakılmalı!

Ankara - Kadın sendikacıların tutuklanmasına tepki gösteren İnsan Hakları Derneği (İHD), 'tutuklu kadın sendikacıların en kısa zamanda serbest bırakılmasını'istedi. İHD, 'Özel yetkili yargılama sistemi artık kendi mecrasında yasa ve hukuk tanımaz bir noktaya doğru gidiyor'dedi.

Mazlum-Der´e Kınama Yazısı

Boğaziçi Starbucks-İşgal alanında Uludere Katliamı ile ilgili toplantıda Mazlum-Der´in takındığı tutuma dair açıklama yazısı işgali an ve an takip eden web blogunda yayınlandı.

BİR DİLEK TUT İNSANLIK OLSUN

Başbakan Erdoğan'ın pompalı tüfekle ateş açan vatandaşa destek verdiği konuşmadan bir hafta sonra trans Dilek İnce, 10 Kasım 2008'de, Ankara'da, Etlik bölgesinde, otomobili içinde pompalı tüfekle başından vuruldu.

Cinsel Taciz Raporlaştı

İzmir'deki Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde bulunan Şakran Cezaevi'ne sürgün edilen 8'i siyasi 2'si adli hükümlü kadının cezaevine kabulleri sırasında maruz kaldıkları işkence, insanlık dışı ve onur kırıcı uygulamalar üzerine insan hakları savunucuları cezaevine giderek incelemelerde bulundu.

Gerçek Bir Umut Hikayesi

'Dün de insandım, bugün de insanım. Sadece insanım. Beraber şarkı söylemek varken, dans etmek varken… Neden bunları giydiriyorsunuz bana' Neden beni hizaya çekiyorsunuz' Neden' Bak, gözlerim gözlerinden farksız, kahkaham şen şakrak… Ben Umut, sen''

DERNEĞİMİZ MUNCH/WARHOL SERGİSİ AÇILIŞINDAYDI

Derneğimiz Başkan Yardımcısı Ela Keskin, Genel Sekreteri ve Hukuk Danışmanı Av. Ahmet Toköz ve Ofis Koordinatörü Abdulhalim Karaosmanoğlu, Majesteleri Kral Harald V ve Kraliçe Sonja'nın Türkiye Cumhuriyeti, Norveç Büyükelçisi Janis Bjorn Kanavin'i ziyaret etmesi şerefine, dün akşam gerçekleşen 'Munch/Warhol and the Multiple Image'sergisinin açılış davetine katıldı.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org