Hevjîn Söyleşi: GÖÇ ve LGBT

Kürtlerin yaşadığı yoğun Göç üzerine bir tartışma açmayı düşünüyoruz bunun yanı sıra Kürt LGBTT bireyler ile sıkça yan yana düşünülen göç kavramı üzerinde durmayı planlıyoruz.

Transfobik Devlet Şiddetine Son !!! Oturma Eylemi

Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, dernek üyesi beş transseksüel aktivistin dün gece cop ve tekmelerle darp edilerek gözaltına alınmasını bugün Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde düzenlenecek oturma eylemi ile protesto edecek. Gözaltına alınan beş kişi bugün serbest bırakıldı.

Öfkeliyiz!

27 Nisan 2010 Salı saat sabah 05.45 sularında, İzmir’de Azra adındaki transeksüel arkadaşımız, arabasının içinde başından silahla vurularak öldürülmüş şekilde bulundu.

Hassas Terazi

Transfobi kelimesi Kaos GL'nin fanzin halindeki sayılarındaki terimler sözlüğünü okumamış insanlara yabancı bir kelimedir. Transfobi transseksüel ve transgender kişilerden korkmak ve nefret etmek demektir.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org