Pembe Hayat BDP ile Görüştü

Pembe Hayat Derneği temsilcileri, BDP grubu ile LGBT'lerin yeni anayasa sürecine katılımı, trans bireylere yönelen polis şiddeti, Kabahatler Kanunu uygulamaları, seks işçilerine yönelik baskılar ve nefret suçlarını konuştu.

Pembe Hayat Üyeleri, Hakları İçin Meclis'e Gidiyor

Pembe Hayat Derneği, trans bireylere yönelik nefret cinayetleri konusunda kaygılarını iletmek ve Nefret Suçları Yasası ile Ayrımcılık Karşıtı Yasa çalışmaları taleplerini dile getirmek için 15 Ekim'de TBMM önünde bir basın açıklaması yapacak ardından Sakarya'dan Yüksel Caddesi'ne yürüyecek.

KuirFest Başlıyor

Türkiye'nin ilk kuir festivali Pembe Hayat KuirFest bugün yapılacak törenle başlıyor. Sunuculuğunu Teslimiyet filmi oyuncularından Buse Kılıçkaya'nın yapacağı geceye Zenne filminin ekibi de katılacak.

Beş Pembe Hayat Üyesi, Serbest Bırakıldı

Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, dernek üyesi beş transseksüel aktivistin dün gece cop ve tekmelerle darp edilerek gözaltına alınmasını bugün Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde düzenlenecek oturma eylemi ile protesto edecek. Gözaltına alınan beş kişi bugün serbest bırakıldı.

"Nefret Suçları Mağduru Trans Bireyler" Anılıyor

Pembe Hayat Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Travesti, Transeksüel Dayanışma Derneği 22-28 Kasım arasında, Ankara'da düzenlediği bir dizi etkinlikle "Nefret Suçları Mağduru Trans Bireyleri" anıyor. Etkinlikte insan hakları savunucuları, akademisyenler, hukukçular ve trans bireyler sorunlarını ve çözüm stratejilerini tartışacak.

Pembe Hayat Davasına Şikayetçi Polisler Yine Gelmedi

Ankara'da kendilerini gerekçe göstermeden karakola götürmek istemesine direnen üç Pembe Hayat aktivistinden şikayetçi olan iki polis, üçüncü duruşmaya da katılmadı. Polisler duruşmaya gelmediği için beş aydır ilerleme sağlanamadığını belirten Pembe Hayat üyeleri, beraatlerini istedi.

İran Eşcinselleri Öldürmeyi Durdursun

Lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel ve travesti dernekleri İrandaki eşcinsellere yönelik baskıyı protesto ediyor. Kaos GL, Lambdaistanbul, Gökkuşağı ve Pembe Hayat dernekleri Asgari ve Marhoninin idamlarının üzerinden bir yıl geçtiğini açıkladı.

Travesti ve Transseksüeller Dernek Kurdu

Ankaradaki travesti ve transseksüeller Pembe Hayat adlı dayanışma derneği kurdu. Travesti ve transseksüellere uygulanan şiddet artışına dikkat çeken dernek, Sosyal, ekonomik, kültürel ve en önemlisi yaşam hakkımız için mücadele edeceğiz diyor.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org