“Esra’nın Ateşi İçimizde!”

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası, sosyal medya hesaplarından yaptığı çağrı ile 2018’de öldürülen seks işçisi trans kadın Esra Ateş için 17 Şubat Pazartesi akşamı “buradayız, alışın, gitmiyoruz!” demeye çağırıyor.

KuirFest’te bugün!

Geçtiğimiz iki gün boyunca dopdolu programıyla kuir sinemanın her alanına dokunan 9.Pembe Hayat KuirFest, üçüncü gün programındaki film gösterimleri, atölyeler ve etkinliklerle katılımcılarıyla buluşmaya devam ediyor.

KuirFest’te Bu Sene Hangi Etkinlikler Var?

23-26 Ocak arası gerçekleşecek olan KuirFest, bu sene de birbirinden keyifli etkinliklerle izleyicileriyle buluşacak. Toplamda 7 tane etkinliğin olacağı programda, TERF etkinliğinden LGBTİ+ arşivciliğine, Kuir oyuncuların buluşmasından dönüşen hikayelere kadar pek çok farklı konu başlığı yer alacak.

9.KuirFest Na-Binarylere Sesleniyor!

9.KuirFest kapsamında yapılacak olan 25 Ocak Cumartesi günü “Yuvarlak Masa: Na-Binaryler Bir Araya Geliyor” etkinliği, tüm na-binary oluşları aynı masanın etrafında oturmaya çağırıyor. Etkinliğe katılmak için başvuru formunu doldurmayı unutmayın!

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org