Hak ihlaline uğradım!

Pembe Hayat Derneği 2006 yılından beri LGBTİ+’ların hak ihlallerini raporlaştırmaya ve raporlar doğrultusunda hizmetler sunmaya devam etmektedir. Yaşadığınız hak ihlallerini www.pembehayat.org’ta bulunan “Hak İhlaline Uğradım” butonuna tıklayarak bildirebilirsiniz.

ODTÜ Rektörlüğü: Yasak Devam Ediyor

Rektörlük tarafından, ODTÜ Onur Yürüyüşü’yle ilgili öğrencilere yapılan duyuruda, Ankara Valiliği’nin 3 Ekim 2018 tarihli yasak kararının devam ettiği ve yürüyüşe izin verilmeyeceği, yürüyüş günü gerekli güvenlik önlemlerini almak amacıyla Emniyet Müdürlüğü ile görüşmelerin devam ettiği ifadeleri kullanıldı.

The bans continue!

Following the lifting of the general ban on LGBTI+ activities in Ankara by the District Administrative Court due to its unlawful status, Governorship of Ankara again imposed a ban on Pink Life’s planned event titled “LGBTI+ Rights, Restrictions and LGBTI+ Short Film Screenings”, appealed to take place on May 4, 2019.

Yasaklar devam ediyor!

Bölge İdare Mahkemesi’nin Ankara’daki LGBTİ+ etkinlikleri ile ilgili genel yasak kararını hukuka aykırı bulup sonlandırmasının ardından; Pembe Hayat’ın 4 Mayıs’ta yapmayı planladığı “LGBTİ+’ların Hakları, Yasaklamalar Paneli ve LGBTİ+ Kısa Film Gösterimi” etkinliği için yaptığı başvuru sonucu valilik tarafından yasak kararı verildi.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org